Wytyczne

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacjami

1. The impact of the COVID-19 pandemic on the echocardiographic services and training in Poland | Lipiec | Kardiologia Polska (Polish Heart Journal) (viamedica.pl)
2. Echokardiografia w warunkach pandemii COVID-19, z uwzględnieniem programu szczepień. Aktualizacja opinii ekspertów Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego — 2021 | Szymański | Kardiologia Polska (Polish Heart Journal) (viamedica.pl)

 


 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z rekomendowanymi publikacjami Zobacz listę publikacji

 


 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi (2018) wytycznymi Sekcji Echokardiografii PTK dotyczącymi echokardiografii przezklatkowej i przezprzełykowej. Wytyczne opublikowane zostały w Kardiologii Polskiej i są dostępne pod następującymi adresami:

WYTYCZNE ECHOKARDIOGRAFII PRZEZKLATKOWEJ
https://journals.viamedica.pl/kardiologia_polska/article/download/KP.2018.0051/58459

WYTYCZNE ECHOKARDIOGRAFII PRZEZPRZEŁYKOWEJ
https://journals.viamedica.pl/kardiologia_polska/article/download/KP.2018.0052/58458

Zapraszamy również do zapoznania się z dokumentem dotyczącym zastosowania nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej w kardiologii przygotowanym wspólnie przez Sekcję Echokardiografii, Sekcję Kardiologicznego Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej oraz Sekcję Kardiologii Nuklearnej PTK. Dokument został opublikowany w 2017 roku w suplemencie Kardiologii Polskiej i jest dostępny pod adresem:

ALGORYTMY NIEINWAZYJNEJ DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ W KARDIOLOGII
https://journals.viamedica.pl/kardiologia_polska/article/view/KP.2017.0176

Zarząd Sekcji Echokardiografii PTK